300 000 eur (bez DPH) je částka, kterou Město Nitra vynaložila na rekonstrukci tréninkového
fotbalového hřiště klubu FC Nitra. V rámci rekonstrukce byl zdemolovaný původní umělý trávník, který již nesplňoval požadovanou kvalitu a odstranila se spodní vrstva kameniva. Doplnilo se nové kamenivo, položila se gumová podložka o hloubce 20 mm a na ni se instaloval nejmodernější typ umělého trávníku výšky 40 mm. Samotný umělý trávník byl na závěr vyplněný křemičitým pískem a EPDM granulátem černo-hnědé barvy.

Spodní stavbu realizovala firma ViOn, a.s., kde dodavatelem gumové podložky byla naše sesterská společnosti RPG Recycling, s.r.o. (prolinkovat). Vrchní stavbu realizovala společnost SPORT NITRA s.r.o., kde dodavatelem EPDM granulátu byla naše společnost Assco, s.r.o.

Celá rekonstrukce probíhala tři měsíce. Tendr se uskutečnil v květnu, spodní vrstva byla instalována v červnu a rekonstrukce se dokončila v srpnu. Celá rekonstrukce proběhla vzhledem k příznivým povětrnostním podmínkám podle plánu a ihned na druhý den po ukončení celé rekonstrukce se na něm odehrálo mistrovské střetnutí v kategorii mládež FC NITRA U16. V zápase Nitra zvítězila 7:0.

Přejeme fotbalistům na novém hřišti mnoho dalších takových úspěchů.